تور مجازی چیست

تور مجازی 360 درجه چیست

تور واقعیت مجازی، شبیه سازی یک مکان واقعی به وسیله رسانه است. برای این کار از روشهای عکاسی، پانوراما 360 درجه، ویدئو، متن، روایت و غیره استفاده میشود. هنگام مشاهده تورمجازی شما با استفاده از موس یا پد لمسی میتوانید در موقعیت قدم بزنید و این به شما یک حس واقعی برای بازدید از مکان موردنظر میدهد. برای تماشای تور واقعیت مجازی شما میتوانید از رایانه، تلفن همراه تبلت،آی پد و عینک های VR و هر صفحه نمایشی که امکان قدم زدن در فضای مجازی را به شما بدهد، استفاده کنید.

واقعیت مجازی چگونه کار میکند

ساده ترین پاسخ فریب مغز است. تصور کنید شما در حال دیدن یک مکان به وسیله VR هستید و هنگامی که به واسطه هدست ها یا لمس گوشی های هوشمند حرکت می­کنید، دستگاه یا Device شما تصویر دیگری از VR را به شما نشان میدهد و این تکرار تصاویر شما را در محیطی 360 درجه­ای قرار می­دهد.

هدست واقعیت مجازی چیست؟

هدست­های واقعیت مجازی پل ارتباطی شما و واقعیت مجازی است. در واقع هدست­ها همان عینک های سبک وزنی هستند که به واسطه آنها می­توانید واقعیت مجازی را تجربه کنید و دارای دو نوع است. هدست­هایی که مخصوص تلفن های هوشمند هستند و شما می­توانید گوشی خود را در داخل این هدست ها قرار دهید و از فضای مجازی لذت ببرید. نوع دوم هدست­های کامپیوتری هستند که به مراتب دارای کیفیت بالاتر و گران قیمت تری هستند.